Červenec 2010


Prolínání DreamLandu do Reálného světa a zpět: Kapitola II. Leng chladná pustina

19. července 2010 v 18:18 | Koubič |  Z ACETDA libers
Leng je další lokací, která se objevuje jak v DreamLandu tak i v hrubohmoté realitě. Lépe řečeno se objevuje na hned několika místech současně.

Shub Niggurath a Nyarlathotep

19. července 2010 v 18:07 | Zatím si nezvolil jméno |  Články
K nezvýznamějším božstvům Mýtu Cthulhu patří bezesporu Shub Niggurath a Nyarlathotep. Shub Niggurath i Nyarlathotep patří k tzv.Vnějším Bohům, k entitám o jejichž existenci nás informoval mediumisticky nadaný spisovatel H.P.Lovecraft.Vnější Bohové jsou odlišní v mnoha ohledech od entit s nimiž okultisté normálně pracují.Podobně jako Henochiánští Andělé si tyto entity vymohly svou pozornost a spravily lidstvo o své přítomnosti z vlastní vůle.Narozdíl od Henochiánských entit se Vnější Bohové nepřibližují ničemu co člověk zná, nelze je nazvat anděly, démony, živlovými duchy, jejich podoby se nepodobají čemukoliv co známe a tváří v tvář jejich nestvůrnosti neobstojí žádný grimoárový démon.Nejsou hierarchizovaní, ku ničemu poutaní, nezastupují síly dobra ani zla, hovoří se o nich jako o všudypřítomných, právě k nim se nejlépe hodí výrazy jako nepojmenovatelný a nepopsatelný.Narozdíl od jiných, často velice poutavých systémů, se zde nemůžeme zbavit dojmu, že se setkáváme s nečím naprosto ojedinělým a zvláštním.

Prolínání DreamLandu do Reálného světa a zpět: Co je Kadath?

19. července 2010 v 0:15 | Koubič |  Z ACETDA libers
Tohle je dobrá otázka. Kadath může být ekvivalentem Iremu městu sloupů. Irem je v arabském folkloru mystickým místem v arabštině "Irem Zhat al Imad" též vystupuje v Pohádce Tisíce a jedné noci, což Lovecraft jako malý hltal. Ryan Parker ve své práci píše:

"Mytologie tvrdí že Irem byl vybudován Jinny pod vedením Shaddada, vládce kmene Ad. Ad byli dle legend rasa, ekvivalentní Nefilim. Podle některých mýtu byl Shadadem Irem postaven ještě před časem Adama.

Prolínání DreamLandu do Reálného světa a zpět: Kadath v chladné pustině

19. července 2010 v 0:13 | Koubič |  Z ACETDA libers

Bájná hora Kadath je ústředním motivem Snového putování (1927) Ještě dříve, a úplně poprvé se objevuje v povídce Ti druzí bohové z roku 1921.

"Nyní se však odebrali na neznámý Kadath ve studené pustině, kam lidé nechodí, a zpřísnělí, protože nemají žádný vyšší vrcholek, kam by prchli při příchodu lidí. Zpřísněli, a zatímco se kdysi nechávali od lidí vypudit, nyní jim zakazují přijít, anebo přijdou-li, odejít. Dobře, že lidé nevědí o Kadathu ve studené pustině, jinak by se jej nemoudře pokoušeli zlézt.

Prolínání DreamLandu do Reálného světa a zpět: Úvod

19. července 2010 v 0:08 | Koubič |  Z ACETDA libers
aneb propojení Mythosů do jednoho celku

Rozšířený úryvek z připravované knihy about Mythos, Za hranice skutečnosti psané zatím v příšerné češtině by Koubič.

V tomto pojednání se pokusíme step by step analyzovat klíčové momenty Lovecraftovi tvorby za účelem zjištění jak jsou jeho Sub Mythosy vzájemně propojené či nikoliv. Jsou vůbec Nyarlathotep s Azathothem nějak propojeni s Mythosem Cthulhu? Jsou nějaké důkazy, že se Mythosy vzájemně doplňují?

13 Gates of the Necronomicon

17. července 2010 v 9:08 | Koubič |  Recenze

13 Gates zápatí
Ani ne před měsícem vyšla ve světě kniha Donalda Tysona, 13 Gates of the Necronomicon. Kniha předesílala, že bude kompletním Mythos magickým spisem, prováděcím po všech rovinách Lovecraftova Mythosu spojených s Gatewalkingem.

Hlavní kontakt na ACETDA

9. července 2010 v 9:31 | Koubič |  Kontakt
acetdaic(zavináč)gmail(com)
nezapomeňte správně upravit emailovou adresu, jinak mi nedojde ani Fhtagn.
Na tento mail posílejte své žádosti o přijetí do Vnitřního Templu (podrobnosti, požadavky a jiné záležitosti budou sděleny později), články které chcete publikovat na ACETDA, artworky, básně, povídky, atd atd atd

ICQ naleznete na Koubic-Sytes

Sigilizace pro ještě pomatenější idioty

8. července 2010 v 20:27 | Koubič |  Články
Sigilia jsou známa od nepaměti, jedná se o nejrozšířenější metodu. Už dříve se říkalo čarování, tedy čárování. Za pomoci umu vytvořené obrazy ku volání entit, či magickým potřebám. V dnešní době, však jsou zastaralé metody kreslení na papír nedostatečné. O magii Mythosu to platí obzvlášť, však kdo by evokoval Yithy pomocí čar na papíře? Cthulhu žije v neeuklidovském R'lyehu, Asenath si přinesla z astrálních tripů šutry jejichž geometrie není na zemi k vidění. Daoloth se volá pouze za pomoci obrazu, jež přesahuje třídimensionální realitu.

Nepřípustná historie

7. července 2010 v 23:15 | Zatím si nezvolil jméno |  Články
,,Lovecraft psal to samé s čím se proslavil Däniken 50 let po něm"
Jason Colavito