Články

Shub Niggurath a Nyarlathotep

19. července 2010 v 18:07 | Zatím si nezvolil jméno
K nezvýznamějším božstvům Mýtu Cthulhu patří bezesporu Shub Niggurath a Nyarlathotep. Shub Niggurath i Nyarlathotep patří k tzv.Vnějším Bohům, k entitám o jejichž existenci nás informoval mediumisticky nadaný spisovatel H.P.Lovecraft.Vnější Bohové jsou odlišní v mnoha ohledech od entit s nimiž okultisté normálně pracují.Podobně jako Henochiánští Andělé si tyto entity vymohly svou pozornost a spravily lidstvo o své přítomnosti z vlastní vůle.Narozdíl od Henochiánských entit se Vnější Bohové nepřibližují ničemu co člověk zná, nelze je nazvat anděly, démony, živlovými duchy, jejich podoby se nepodobají čemukoliv co známe a tváří v tvář jejich nestvůrnosti neobstojí žádný grimoárový démon.Nejsou hierarchizovaní, ku ničemu poutaní, nezastupují síly dobra ani zla, hovoří se o nich jako o všudypřítomných, právě k nim se nejlépe hodí výrazy jako nepojmenovatelný a nepopsatelný.Narozdíl od jiných, často velice poutavých systémů, se zde nemůžeme zbavit dojmu, že se setkáváme s nečím naprosto ojedinělým a zvláštním.

Sigilizace pro ještě pomatenější idioty

8. července 2010 v 20:27 | Koubič
Sigilia jsou známa od nepaměti, jedná se o nejrozšířenější metodu. Už dříve se říkalo čarování, tedy čárování. Za pomoci umu vytvořené obrazy ku volání entit, či magickým potřebám. V dnešní době, však jsou zastaralé metody kreslení na papír nedostatečné. O magii Mythosu to platí obzvlášť, však kdo by evokoval Yithy pomocí čar na papíře? Cthulhu žije v neeuklidovském R'lyehu, Asenath si přinesla z astrálních tripů šutry jejichž geometrie není na zemi k vidění. Daoloth se volá pouze za pomoci obrazu, jež přesahuje třídimensionální realitu.

Nepřípustná historie

7. července 2010 v 23:15 | Zatím si nezvolil jméno
,,Lovecraft psal to samé s čím se proslavil Däniken 50 let po něm"
Jason Colavito

Magie Mýtu Cthulhu

7. července 2010 v 23:12 | Zatím si nezvolil jméno
Mýtus Cthulhu je mytologie, kterou vytvořil americký spisovatel H.P.Lovecraft.Není však jejím jediným autorem, ještě během jeho života se na tomto mýtu podílelo množství umělců, jako byli Clark Ashton Smith, Rober E. Howard a nebo třeba Robert Bloch.Po Lovecraftově smrti mnoho dalších spisovatelů pokračovalo a dodnes pokračuje v rozvíjení tohoto mýtu.
 
 

Reklama