Z ACETDA libers

Prolínání DreamLandu do Reálného světa a zpět: Kapitola II. Leng chladná pustina

19. července 2010 v 18:18 | Koubič
Leng je další lokací, která se objevuje jak v DreamLandu tak i v hrubohmoté realitě. Lépe řečeno se objevuje na hned několika místech současně.

Prolínání DreamLandu do Reálného světa a zpět: Co je Kadath?

19. července 2010 v 0:15 | Koubič
Tohle je dobrá otázka. Kadath může být ekvivalentem Iremu městu sloupů. Irem je v arabském folkloru mystickým místem v arabštině "Irem Zhat al Imad" též vystupuje v Pohádce Tisíce a jedné noci, což Lovecraft jako malý hltal. Ryan Parker ve své práci píše:

"Mytologie tvrdí že Irem byl vybudován Jinny pod vedením Shaddada, vládce kmene Ad. Ad byli dle legend rasa, ekvivalentní Nefilim. Podle některých mýtu byl Shadadem Irem postaven ještě před časem Adama.

Prolínání DreamLandu do Reálného světa a zpět: Kadath v chladné pustině

19. července 2010 v 0:13 | Koubič

Bájná hora Kadath je ústředním motivem Snového putování (1927) Ještě dříve, a úplně poprvé se objevuje v povídce Ti druzí bohové z roku 1921.

"Nyní se však odebrali na neznámý Kadath ve studené pustině, kam lidé nechodí, a zpřísnělí, protože nemají žádný vyšší vrcholek, kam by prchli při příchodu lidí. Zpřísněli, a zatímco se kdysi nechávali od lidí vypudit, nyní jim zakazují přijít, anebo přijdou-li, odejít. Dobře, že lidé nevědí o Kadathu ve studené pustině, jinak by se jej nemoudře pokoušeli zlézt.

Prolínání DreamLandu do Reálného světa a zpět: Úvod

19. července 2010 v 0:08 | Koubič
aneb propojení Mythosů do jednoho celku

Rozšířený úryvek z připravované knihy about Mythos, Za hranice skutečnosti psané zatím v příšerné češtině by Koubič.

V tomto pojednání se pokusíme step by step analyzovat klíčové momenty Lovecraftovi tvorby za účelem zjištění jak jsou jeho Sub Mythosy vzájemně propojené či nikoliv. Jsou vůbec Nyarlathotep s Azathothem nějak propojeni s Mythosem Cthulhu? Jsou nějaké důkazy, že se Mythosy vzájemně doplňují?
 
 

Reklama